21.03.2024 13:56

Dni otwarte Branżowej Szkoły I stopnia

Trudne decyzje czekają przyszłych absolwentów szkół podstawowych.

Przed nimi wybór ścieżki życiowej. Dla wszystkich niezdecydowanych uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku z pomocą nauczycieli i pracodawców otwarli mury naszej szkoły i przybliżyli po krótce zawody, w których można się u nas kształcić.

Nasi goście rozpoczynali zwiedzanie od obejrzenia filmów promujących szkołę. Następnie nauczyciele i pracownicy Izby Rzemieślniczej w Rybniku po krótce opowiedzieli na czym polega nauka zawodu w branżowej szkole.

Po tym wprowadzeniu następowało oprowadzenie po budynku szkoły – klasach oraz pracowniach, które zostały uruchomione, aby jak najlepiej przybliżyć dany zawód.

I tak w pracowni motoryzacyjnej można było zobaczyć jak wygląda nowocześnie wyposażony warsztat motoryzacyjny wraz z symulatorem do nauki jazdy,

i98Mp2NUIESUajflXIMHBvFb1awM.jpg

kucharze oraz cukiernicy zaserwowali coś drobnego i pysznego na przekąskę, fryzjerzy zaprezentowali swój fach układając fryzury kolegom i koleżankom z klasy,

KmuZpL0V_rbX_dapBMCQkzNBKYJY.jpg  VtxGMc4SXTVZuqUqSGh3SOINhEj8.jpg

a sprzedawcy zaprezentowali salę wyposażoną w produkty i kasy oraz film zachęcający do wyboru tego zawodu.

cZtwYDWAUu4OMZDPYzfmbPbpJe4x.jpg  e2LtMzJ8S5gcW2CiTVDJBU_0otsG.jpg

Natomiast zainteresowani zawodem monter sieci i instalacji sanitarnych mogli zajrzeć do pracowni, która dzięki uprzejmości naszych dwóch pracodawców (Pana Dawida Frelicha firma „Świat miedzi” i Pana Lecha Paryla firma „Zakład instalacji sanitarnych i ogrzewania Lech Paryl”)  na potrzeby dni otwartych została wyposażona w najróżniejsze sprzęty niezbędne do wykonywania tego zawodu.

Dodatkowo Pan Lech Paryl osobiście przybliżał naszym gościom zawód montera sieci.

GB0iHi-pB8ElSsauMZ8U6iN3pdPQ.jpg    vInZTMtSPyBTWZxBi4J28hddfmjp.jpg

MynVvY_jiBJwQQvch6wkEmZJwoty.jpg

lksQaTgpTCP7yAjc_kFPWd7IqVQo.jpg

Dni otwarte jak dotąd były bardzo udane. Zapraszamy jeszcze w najbliższą sobotę na wizytę w murach naszej szkoły i do zobaczenia we wrześniu!!