04.10.2024 10:00

Uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych 03.10.2024

3 października br. w Bibliotece Miejskiej w Rybniku odbyło się kolejne już uroczyste wręczenie świadectw czeladniczych Izby Rzemieślniczej w Rybniku.

Na uroczystość zostało zaproszonych 30 absolwentów z najlepszymi wynikami z egzaminów wraz z ich pracodawcami oraz goście:
- Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku - Grzegorz Potysz,
- Zastępca Prezydenta Miasta Rybnika - Arkadiusz Marcol,
- Dyrekcja Branżowej Szkoły I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku - Dyrektor Czesław Lapczyk oraz Wicedyrektorzy Mirela Kacprzak i Grzegorz Studnik.

Uroczystość została otwarta przez Dyrektora Izby Rzemieślniczej w Rybniku Pana Tomasza Szymurę oraz Prezesa Izby Rzemieślniczej w Rybniku. Prezes przywitał zaproszonych gości, dyrekcję szkoły, Zarząd oraz naszych wyróżnionych absolwentów i ich pracodawców. Natomiast Dyrektor nawiązując do tegorocznej sesji egzaminacyjnej przekazał, że w tym roku do egzaminu czeladniczego przystąpiło prawie 260 pracowników młodocianych, a najbardziej licznie w zawodach:

xmahuU3zW5MgpGGNCise4rq5nwFL.jpg        ppQO5l5XprsFqKpvCP8_wZR7reHT.jpg

- fryzjer - 88 osób

- mechanik pojazdów samochodowych - 44 osoby

- cukiernik - 38 osób

- stolarz - 22 osoby

- elektryk - 11 osób.

Najmniej jednak było murarzy-tynkarzy (2osoby), krawców (2osoby), fotografów (3 osoby), piekarzy (2osoby), ślusarz (4 osoby) i operator obrabiarek skrawających (4 osoby).

Dyrektor wspomniał też, że Izba Rzemieślnicza w Rybniku organizuje egzaminy w zawodzie radiesteta - w tym roku przystąpiło 9 osób do egzaminu i naturopata - przystąpiło 25 osób.

Świadectwa czeladnicze wraz z dyplomami ozdobnymi oraz podziękowania dla pracodawców wręczył V-ce Prezes Izby Rzemieślniczej - Michał Garbacz.

Wręczono:

- 3 świadectwa w zawodzie fryzjer,

- 3 świadectwa w zawodzie stolarz,

- 2 świadectwa w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

- 1 świadectwo w zawodzie murarz-tynkarz,

- 4 świadectwa w zawodzie elektryk,

- 2 świadectwa w zawodzie dekarz,

- 1 świadectwo w zawodzie blacharz samochodowy,

- 2 świadectwa w zawodzie elektromechanik pojazdów samochodowych,

- 2 świadectwa w zawodzie lakiernik samochodowy,

- 2 świadectwa w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych,

- 2 świadectwa w zawodzie kucharz,

- 2 świadectwa w zawodzie cukiernik,

- 1 świadectwo w zawodzie piekarz,

- 1 świadectwo w zawodzie fotograf,

- 2 świadectwa w zawodzie krawiec.

Naszą cudowną galę uświetniły występy naszych zdolnych uczniów. Agnieszka Stajer - uczennica I klasy fryzjerstwa,  otwarła wydarzenie umilając nam czas swoim śpiewem. Natomiast na zakończenie zagrała na gitarze i zaśpiewała Hanna Pakura , której towarzyszyła niezwykle utalentowana wychowawczyni klasy, Pani Joanna Pańczyk.

ZCGLJJR0Sgka5OXfvXivHn2XSFds.jpg

Po oficjalnej części spotkania wszyscy obecni zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez uczniów Branżowej Szkoły I stopnia Izby Rzemieślniczej w Rybniku pod okiem nauczycieli - Pani Diany Łabaj, Zyty Zyman i Wiolety Molendy.

61LhG3z6laH_kTaxTWafuVyXKoze.jpg    RrCJdhfjg-LavYZw85nc5O4lSm59.jpg    L_T2SkJCtu05qtMPcM2Qr9baBcA7.jpg

Serdecznie gratulujemy młodzieży zdobytych zawodów a pracodawcom wyszkolenia znakomitych fachowców i życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym.

Po więcej zapraszamy do naszej GALERII!!