Zawody rzemieślnicze
Lista zawodów rzemieślniczych naszej izby

Monter zabudowy i robót wykończeniowych

Monter zabudowy i robót wykończeniowych to zawód bardzo wszechstronny, który daje kwalifikacje do wykonywania licznych prac budowlanych, np. malarskich, tapeciarskich, tynkarskich, posadzkarskich, glazurniczych. W chwili obecnej budownictwo bardzo dynamicznie się rozwija i na rynku pracy brakuje fachowców. Absolwenci kierunku nauczania „Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie” są bardzo atrakcyjnymi pracownikami dla pracodawców ze względu na szeroki zakres uprawnień do wykonywania prac budowlanych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie powinien być przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

  • montowania systemów suchej zabudowy;
  • wykonywania robót malarskich;
  • wykonywania robót tapeciarskich;
  • wykonywania robót posadzkarskich;
  • wykonywania robót okładzinowych.

To zawód dla ciebie jeśli: jesteś wytrzymały na długotrwały wysiłek fizyczny, gotowy do pracy w zmiennych warunkach środowiskowych, posiadasz umiejętność pracy w monotonnych warunkach (częsta konieczność wykonywania rutynowych, powtarzających się czynności), masz zdolności plastyczne i wyczucie kolorów w zakresie wzajemnego oddziaływania na siebie i na otoczenie, dobry stan zdrowia, jesteś sprawny i wytrzymały.

Czas nauki: 3 lata.